Bu site, Osmanlı Bankası Arşiv ve Araştırma Merkezi’nin (OBAAM) 1997-2010 tarihleri arasında gerçekleştirdiği etkinliklerin arşividir.

OBAAM, 2010 yılı itibariyle etkinliklerine son vererek Garanti Galeri ve Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi ile SALT ismi altında birleşti. SALT, güncel sanat, ekonomik ve sosyal tarih, mimarlık, tasarım ve şehircilik alanlarında araştırma, sergi, söyleşi, konferans, atölye çalışmaları, yorumlama programları, film gösterimleri ve yayınlar yapmaktadır.

SALT etkinlikleri, aralarında 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi olan iki tarihi binada ve saltonline.org üzerinden yürütülecek. 9 Nisan 2011 tarihinde açılan ve İstiklal Caddesi üzerinde bulunan SALT Beyoğlu, sergi ve etkinlik mekânlarından oluşuyor. SALT Galata ise, 19. yüzyılda Alexandre Vallaury’nin tasarladığı eski Osmanlı Bankası binasında Eylül 2011’de kapılarını açacak. SALT Galata, bünyesindeki kamuya açık bilgi ve belge kaynaklarının yanı sıra atölye, sergi ve konferans alanları ile Osmanlı Bankası Müzesi’ne ev sahipliği yapacak.


SALT
kurucu Garanti Bankası
Bankalar Caddesi 11
Karaköy 34420 İstanbul Türkiye
t +90 212 334 22 00
saltonline.org

SALT Araştırma
saltresearch.org
e-posta: salt.research@saltonline.org